Ren’Py nedir ?

Ren’Py Görsel Roman Motoru, Görsel romanların oluşturulmasını kolaylaştıran ücretsiz bir yazılım motorudur. Ren’Py, Ren’Py kullanılarak yapılan oyunların ortak bir öğesi olan ‘romantik aşk’ın Japonca karşılığı olan ren’ai  (恋愛) ‘ nin Python dile ile birleşmesinin oluşumudur;ve Python dili altyapısını kullanan Ren’Py bu sayede Python programlama diline de hakim olmamız için olanak sağlıyor.

Ren’Py ile interaktif oyunlar yapabilirsiniz; Oyuncuların seçimlerine göre onları hikayesinin bir başka noktasına yönlendirebilirsiniz. İsterseniz mini oyunlar yaparak kullanıcıların oyununuzda iyi vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz. Ren’Py ile oyun yaptım fakat bunları hangi platformlarda sunabilirim ve dil desteği var mıdır? Ren’PY

Windows , Linux , MacOS , Android ve IOS cihazların hepsine derleme yapabilme imkanı sağlıyor. Bu derleme esnasında herhangi bir farklı kod yazmanıza gerek kalmıyor. Ren’Py çeviri yapmak çok basit Ren’PY geliştirici arayüzünden oyununuz için çeviri dosyaları oluşturabilir. Kolay bir şekilde bu dosyaları oyununuza dahil edebilirsiniz.
Ren’Py ile summertime saga türkçe veya being A DIK türkçe gibi oyunlar nasıl yapılır. Tabi Ren’Py tek başına bilmek işe yaramaz. Bunun için Genellikle adult oyunlar veya yetişkin oyunlar yapılmasında büyük emeği geçen Daz studio gibi modelleme programını da hakim olmanız gerekmektedir. Bu modelleme programlarından yaptığınız çizimleri oyun motoruna ekleyerek onları programlayabilirsiniz.
Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere…
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi ister misiniz, lütfen yorum yapın.x